Program wymiany wodomierzy

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Program wymiany wodomierzy

Uwaga mieszkańcy msc. Lipniki!!!

Gminna Jednostka Usług Komunalnych w Łysych informuje, że od dnia 27.02.2023 rozpoczyna realizację kompleksowej wymiany wodomierzy głównych w msc. Lipniki.

W ramach zadania „Nowy Ład w gospodarce wodno-kanalizacyjnej Gminy Łyse” nastąpi wymiana u klientów Gminnej Jednostki Usług Komunalnych w Łysych wszystkich wodomierzy (700 szt.) starego typu na nowoczesne wodomierze z odczytem radiowym. Zadanie objęte jest dofinansowaniem ze środków Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”.

Celem realizacji zadania jest dostosowanie układów pomiarowych w systemie gospodarki wodno-ściekowej do wymagań związanych z przeciwdziałaniem COVID-19, poprzez utworzenie kompleksowego systemu zdalnego odczytu stanów wodomierzy oraz wykrywania awarii i uszkodzeń przyłączy wodociągowych.

Korzyści dla mieszkańców:

  • Precyzyjny pomiar ilości zużytej wody, odczyt oparty o rzeczywiste, precyzyjne i aktualne zużycie wody.
  • Brak konieczności przebywania w nieruchomości w celu umożliwienia dokonania odczytu dla pracowników Gminnej Jednostki Usług Komunalnych.
  • Możliwość wykrywania przecieków w instalacji wewnętrznej budynku, oraz informowanie o wyciekach i awariach instalacji.
  • Poprawa komfortu i warunków obsługi mieszkańców.

Uwaga! Wszystkie prace związane z wymianą wodomierzy wykonywane są BEZPŁATNIE!

Wykonawcą zadania będą pracownicy firmy Sanprod Sp. z o.o. z Ostrołęki, która wygrała postępowanie przetargowe na realizację opisywanych prac. Czynności związane z wymianą wodomierzy, będą realizowane przez pracowników firmy Sanprod Sp. z o.o.  od poniedziałku do piątku w godz. od 7:30 do 16:00. Pracownicy wchodzący w skład zespołów dokonujących wymiany wodomierzy, będą posiadali upoważnienia podpisane przez Kierownika Gminnej Jednostki Usług Komunalnych w Łysych.

Dokonujący wymiany, po instalacji nowych wodomierzy, sporządzą protokół, który zostanie podpisany przez właściciela lub użytkownika oraz instalatora, dokonującego wymiany.

W przypadku wątpliwości co do zakresu prac oraz uprawnienia osób dokonujących wymiany prosimy o kontakt telefoniczny pod nr. 29 77 25 057.

W przypadku niemożliwości dokonania wymiany z powodu wyjazdu lub innych okoliczności prosimy o kontakt telefoniczny z biurem Gminnej Jednostki Usług Komunalnych w Łysych w celu ustalenia indywidualnego terminu wymiany wodomierza.

 

Z wyrazami szacunku

Andrzej Szymczyk

Kierownik Gminnej Jednostki Usług Komunalnych w Łysych

7 marca 2023

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2023-03-07
Data publikacji:2023-03-07
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:470